Een prachtige jubileumdag

Een prachtige jubileumdag... Lees en kijk en laat je inspireren... Lees verder

Maar lees eerst het mooie cursiefje van ds. Jannie Nijwening voor deze bijzondere dag...

 

Zo zag het programma eruit.

Lees hier een impressie uit het Gemeentenieuws, maanblad van de Doopsgezinde Gemeente Arnhem.

Enkele onderdelen uit deze dag:

10.30 uur
De opening door dagvoorzitter Piet Vliegenthart (YouTube)

De speech van voorzitter Henk Baars.
Ook op YouTube.

11.00 uur
Wat dan in een tijd van waanzin? (v/h Systeem loopt vast)
Muziek van wanhoop en hoop
Door Jan Marten de Vries, met medewerking van
Elianne Ardts – cello en zang en Mehmet Polat – ud
Een voorstelling met liederen over vluchten, over oorlog, donkerte en koude én het antwoord daarop: muziek maken, verhalen vertellen.

Beluister en zie hier enkele fragmenten:
1. muzikaal fragment
2. Wat zou je doen?
3. Da pacem Domine
4. muzikaal fragment


12.10 uur
Inleiding bij presentatie
van "Pacifisme in tijden van oorlog" door Greetje Witte-Rang

Bloemen voor Greetje

De reactie van Geert van Dartel op het jubileumboek Pacifisme in tijden van oorlog.

De reactie van Frits ter Kuile op het jubileumboek Pacifisme in tijden van oorlog. Frits viel in voor Marianne Thieme die vanwege familieomstandigheden helaas verhinderd was.

Korte blik op de vredesmarkt

13.45 uur

Uit de workshops...

Op YouTube is het jubileumlied te beluisteren (met tekst)
De tekst vind je hier.

Hier vindt u alle belangrijke bestanden van het lied die vrijuit gedownload en gebruikt mogen worden:

Die dag zal komen 1 st
Die dag zal komen 1 st+accoorden
Die dag zal komen 3 st koorpartituur
Die dag zal komen 3 st partituur piano
Die dag zal komen 3 st partituur orgel
Die dag zal komen 4 st koorpartituur
Die dag zal komen 4 st partituur piano
Die dag zal komen 4 st partituur orgel

N.B. In de tekst van het jubileumlied is de eerste regel van het 4e vers iets gewijzigd.
Niet: "geen mens houdt dat tegen",
maar: "geen grens houdt dat tegen"

16.15 uur
Woorden ter afsluiting: lied "Wie leven van verwondering" (ZZZ 187) en de regenboogzegen.

Enkele foto's.

De speciale katern over de Jubileumdag (bijlage bij Vredesspiraal december 2024)

 

Klap in

Nieuws

Indrukwekkende verklaring FOR VS e.a. over Venezuela

Via de IFOR (waar Kerk en Vrede bij is aangesloten) ontvingen we een indrukwekkende verklaring van onze zusterorganisatie in de VS over het militair ingrijpen van de VS in Venezuela. Deze verklaring werd ook ondertekend door een scala van andere Amerikaanse vredesorganisaties.

In de verklaring wordt o.a. de Vietnamese monnik Thich Nath Han geciteerd in een brief die hij in de zestiger jaren schreef aan Martin Luther King:

“De Amerikanen dwingen zelfs hun vrienden om hun vijanden te worden. Het is merkwaardig dat de Amerikanen, die zo zorgvuldig de kansen op een militaire overwinning berekenen, zich niet realiseren dat ze daarbij een diepe psychologische en politieke nederlaag lijden. Het beeld van Amerika zal nooit meer het beeld van revolutie, vrijheid en democratie zijn, maar het beeld van geweld en militarisme.”

Lees hier de verklaring (in Nederlandse vertaling met dank aan Deepl.com)

Lees verder
al dan niet onjuiste informatie over militaire zaken om de publieke opinie te beïnvloeden

Op vredessite.nl staat onder de kop "Nederlandse Defensie Doctrine" een bericht dat tot nadenken stemt:

"Is onze overheid betrouwbaar als zij Rusland als onze vijand definieert om de militarisering en bewapening te legitimeren? Nee, zegt de overheid over zichzelf. 'Het geven van al dan niet juiste informatie is een belangrijk instrument voor het beïnvloeden van de publieke opinie', staat in de Nederlandse Defensie Doctrine. 'Deze doctrine bepaalt ons denken en handelen', zegt onze hoogste militair."

Onze overheid en ook het leger is dus niet betrouwbaar als het gaat om het juist informeren van de Nederlandse bevolking over militaire zaken.

Wie dit belangrijk vindt en hier het fijne van wil weten kan hier meer lezen.

 

Lees verder
Donald J. Trump is het grootste gevaar voor de wereld sinds Adolf Hitler.

Aldus Rob Wijnberg in de Correspondent. In een kort, maar krachtig artikel zet hij het Trump-regime weg als een zeer grote bedreiging voor onze wereld, te vergelijken met Hitler in de jaren voorafgaande aan de 2e wereldoorlog. Trump is een corrupte tiran die in kwaadaardigheid inmiddels het voorstellingsvermogen ruim te boven gaat:

"Hij ontneemt miljoenen van de allerarmsten hun hiv-medicijnen* en voedselbonnen;* hij arresteert willekeurige migranten en deporteert ze zonder proces naar martelkampen in binnen-* en buitenland;* hij laat een paramilitaire knokploeg onschuldige burgers op klaarlichte dag vermoorden* en liegt openlijk over de toedracht;* hij verbiedt boeken,* vernietigt wetenschappelijke kennis* en censureert universiteiten;* hij chanteert* en intimideert (voormalige) bondgenoten;* hij bedreigt* en vervolgt politieke tegenstanders en bestempelt hen als binnenlandse terroristen;* hij liegt schaamteloos en onophoudelijk over alles;* hij beschouwt zichzelf als expliciet boven de wet verheven; hij manifesteert zich bijna ieder wakker uur van de dag als een van de walgelijkste, wreedste en immoreelste psychopaten uit de moderne geschiedenis."

Lees hier het artikel van deze internetkrant.

Lees verder

Agenda

24 januari 2026 Kom zaterdag 24 januari naar het Spui voor het 85e vredesprotest

Van de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/

Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.

Nu al voor de 85e keer...

Lees verder