Een prachtige jubileumdag

Een prachtige jubileumdag... Lees en kijk en laat je inspireren... Lees verder

Maar lees eerst het mooie cursiefje van ds. Jannie Nijwening voor deze bijzondere dag...

 

Zo zag het programma eruit.

Lees hier een impressie uit het Gemeentenieuws, maanblad van de Doopsgezinde Gemeente Arnhem.

Enkele onderdelen uit deze dag:

10.30 uur
De opening door dagvoorzitter Piet Vliegenthart (YouTube)

De speech van voorzitter Henk Baars.
Ook op YouTube.

11.00 uur
Wat dan in een tijd van waanzin? (v/h Systeem loopt vast)
Muziek van wanhoop en hoop
Door Jan Marten de Vries, met medewerking van
Elianne Ardts – cello en zang en Mehmet Polat – ud
Een voorstelling met liederen over vluchten, over oorlog, donkerte en koude én het antwoord daarop: muziek maken, verhalen vertellen.

Beluister en zie hier enkele fragmenten:
1. muzikaal fragment
2. Wat zou je doen?
3. Da pacem Domine
4. muzikaal fragment


12.10 uur
Inleiding bij presentatie
van "Pacifisme in tijden van oorlog" door Greetje Witte-Rang

Bloemen voor Greetje

De reactie van Geert van Dartel op het jubileumboek Pacifisme in tijden van oorlog.

De reactie van Frits ter Kuile op het jubileumboek Pacifisme in tijden van oorlog. Frits viel in voor Marianne Thieme die vanwege familieomstandigheden helaas verhinderd was.

Korte blik op de vredesmarkt

13.45 uur

Uit de workshops...

Op YouTube is het jubileumlied te beluisteren (met tekst)
De tekst vind je hier.

Hier vindt u alle belangrijke bestanden van het lied die vrijuit gedownload en gebruikt mogen worden:

Die dag zal komen 1 st
Die dag zal komen 1 st+accoorden
Die dag zal komen 3 st koorpartituur
Die dag zal komen 3 st partituur piano
Die dag zal komen 3 st partituur orgel
Die dag zal komen 4 st koorpartituur
Die dag zal komen 4 st partituur piano
Die dag zal komen 4 st partituur orgel

N.B. In de tekst van het jubileumlied is de eerste regel van het 4e vers iets gewijzigd.
Niet: "geen mens houdt dat tegen",
maar: "geen grens houdt dat tegen"

16.15 uur
Woorden ter afsluiting: lied "Wie leven van verwondering" (ZZZ 187) en de regenboogzegen.

Enkele foto's.

De speciale katern over de Jubileumdag (bijlage bij Vredesspiraal december 2024)

 

Klap in

Nieuws

Pacifisme in tijden van oorlog - in gesprek met Bram Grandia

Op woensdag 10 december is er in Lent een avond met als thema: Pacifisme in tijden van oorlog.
Waar? Pastoor van Laakstraat 30, Lent
Tijd? 20:00 uur
In gesprek met Bram Grandia

Vanaf 19:30 is er inloop met koffie. 

Hoe geef je gehoor aan het gebod van Jezus om je vijanden lief te hebben en te bidden voor wie je vervolgen? Is het in deze tijd van oorlog nog wel mogelijk om pacifist te zijn, iemand die weigert geweld te gebruiken om conflicten op te lossen?

Er is niemand beter om deze vragen te beantwoorden dan Bram Grandia: al ruim 50 jaar een bevlogen christen-pacifist binnen de 100 jaar oude organisatie Kerk en Vrede, emerituspredikant in de Protestantse Kerk en nauw betrokken bij het geweldloze vredesproject Tent of Nations in Bethlehem.

Op 10 december zal hij zijn persoonlijke ontwikkeling schetsen. Hij zal met ons delen hoe zijn geloof hem inspireert om pacifist te zijn, ook als deze positie vaak wordt gezien als naïef of verdacht. We kijken uit naar een open gesprek. Iedereen is van harte welkom!

Deze avond wordt georganiseerd door De 4-plek. Toegang is gratis.

Lees verder
Verslag symposium Artsen voor Vrede: ‘Hoe beïnvloeden democratie, kernwapens en klimaatverandering elkaar?’

Op zaterdag 22 november was er een symposium van NVMP (Artsen vlor Vrede) over het thema: Hoe beïnvloeden democratie, kernwapens en klimaatverandering elkaar?

Uit de introductie:
"...van alle oorlogsdreigingen zijn kernwapens het meest destructief. In Nederland en Europa zien we een zorgelijke trend waar eerdere ontwapening wordt losgelaten en militarisering wordt omarmd. 
Zelfs het opbouwen van kernwapens in Europa als ‘afschrikparaplu’ is bespreekbaar geworden. Het wordt aan ons verkocht als een noodzakelijk kwaad ‘om de democratie te beschermen’.
Maar is dat wel zo? Zouden Nederlandse burgers – eerlijk en volledig geïnformeerd over de potentiële voordelen, risico’s en consequenties er nog steeds voor kiezen?" 

Lees hier alles over dit symposium, inclusief enkele powerpoints.

Lees verder
De VS en Rusland lijken een deal over Oekraïne te gaan afsluiten. Onze mening gevraagd.

Door onze vredesvrienden in Groot Britannië (de For, Federation of Reconciliaton) werd onze mening gevraagd over het zg. "vredesvoorstel" dat in deze dagen volop aandacht krijgt in diplomatieke onderhandelingen.

In de kring van Kerk en Vrede werd hierover geschreven. Het artikel "Vredesdeal" vond herkenning en instemming en is als zodanig verstuurd naar onze vrienden in Engeland en naar de andere organisaties van de Eufor.

Lees verder

Agenda

24 december 2025 Kom Kerstavond woensdag 24 december naar het Spui voor het 84e vredesprotest

Van de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/

Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.

Nu al voor de 84e keer...

Lees verder