De eeuw door: momenten van gedenken

100 jaar Kerk en Vrede... De gedachten gaan terug naar de afgelopen eeuw waar diverse momenten zijn aan te wijzen waarop Kerk en Vrede pas op de plaats maakte, terugblikte op het verleden, de balans opmaakte en vooruit keek. M.n. gebeurde dat wanneer Kerk en Vrede een of meer decennia bestond. We zijn t.g.v. het 100 jarig bestaan het verleden ingedoken en hebben uit het blad van onze vereniging naar boven gehaald wat er op die markante momenten geschreven werd naar aanleiding van het betreffende "jubileum". Daarbij kwamen we ook nog andere documenten tegen die we graag met de geïnteresseerde lezer delen. Zie hierna. Lees verder

Nieuws

Kies voor medemenselijkheid. Stop de asielwetten!

 

Link naar dit bericht.

Een petitie van VluchtelingenWerk Nederland...

Lees verder
Rolien Sasse over "Een rechtvaardige vrede voor een kwetsbare wereld"

 

Link naar dit bericht

Op zaterdag 21 juni (tegelijk met de tegentop van de Nieuwe Vredesbeweging) sprak Rolien Sasse van Pax voor de Peace Summit die de SP had belegd.

"Ik wil graag uitleggen waarom een echt duurzame vrede een geïntegreerde benadering van veiligheid vereist – een benadering die defensie combineert met diplomatie, ontwikkeling, democratie en een robuuste internationale rechtsorde. Een strategie die een zorgvuldige balans vindt tussen zachte macht om deze orde op te bouwen en harde macht om deze te beschermen."

Over "harde macht" van defensie en bewapening, maar vooral over zachte kracht. Een appel om te "investeren in diplomatie, ontwikkeling, democratie en mensenrechten". En de 5% norm waartoe de NAVO top besloot? "Ik vind de nieuwe NAVO-uitgavendoelstelling van 5% van het bbp (...) roekeloos – minder ingegeven door strategie, en meer door politiek en winst."

Lees verder
"We leven al heel lang in het oorlogsparadigma"

Link naar dit bericht

Martijntje Smits van de Nieuwe Wereld is in gesprek gegaan met onderzoeker en schrijver Greta Noordenbos over het leven van vredesactiviste en Nobelprijswinnaar Bertha von Suttner, pacifiste in de 19e(!) eeuw. Over haar schreef Greta een biografie. Welke strategieën voor vrede zijn er?

Lees verder

Agenda

24 juli 2025 Kom donderdag 24 juli naar het Spui voor het 79e vredesprotest

Van de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/

Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.
Met muziek, gedichten en sprekers laten we ons protest horen tegen de wapenwedloop en pleiten we voor diplomatie en een kernwapenvrij Europa.
Met twee minuten stilte herdenken we de slachtoffers aan beide kanten.
We luisteren naar een update over de stand van zaken aan het front.
Na afloop zingen we samen Dona Nobis Pacem - Geef Ons Vrede.

Lees verder