1934 (10 jaar)
Kerk en Vrede 10e Jrg no.6 J.B.Th.Hugenholtz
Kerk en Vrede 10e Jrg no.10 J.J.Buskes
1954 (30 jaar)
Militia Christi november 1954
1964 (40 jaar)
Militia Christi 3 oktober 1964
Militia Christi 31 oktober 1964
Meer dan 40 jaar Kerk en Vrede
1974 (50 jaar)
Militia Christi oktober 1974
J.J.Buskes in Trouw 50 jaar
Kerk en Vrede (gele brochure)
1984 (60 jaar)
Kerk en Vrede september 1984
Kerk en Vrede jubileumnummer 60 jaar
Kerk en Vrede november 1984
Draaiboek
Literama Kerk en Vrede 60 jaar
Diverse
1994 (70 jaar)
uit het augustusnummer van Kerk en Vrede
jubileumnummer Kerk en Vrede oktober 1994
Kerk en Vrede december 1994
1999 (75 jaar)
uit het augustusnummer van Vier in Een 1999
uit het oktobernummer van Vier in Een 1999
uit het decembernummer van Vier in Een 1999
2004 (80 jaar)
Vredesspiraal 1e Jrg nr 1Vonk over 80 jaar 2004 nr7
Samenspraak Enschede
2009 (85 jaar)
Ledenbrief
2014 (90 jaar)
Vredesspiraal 10e jrg nr.3
Klap in
Het is misschien al vele malen door je hoofd heengegaan. Wanneer is er nu eens iemand die beseft, en die dat ook helder en klaar onder de publieke aandacht brengt, dat de onthutsende bosbranden in Europa, ons met de neus op de feiten drukken. Niet een militaire dreiging maar de klimaatcrisis bedreigt ons leven. En gisteren gebeurde dat eindelijk. Op de voorpagina van Trouw. In een appellerend woord van Denker der Nederlanden David van Reybrouck n.a.v. de brand in de Hoge Venen in België.
Daar stond het te lezen: “Bosbranden zijn een veel reëler gevaar dan een Russische invasie…” En vlak tevoren: “Nationale en Europese overheden moeten opnieuw werk maken van veel ambitieuzer en coherenter klimaatbeleid, vergelijkbaar met het animo dat nu voor defensie-uitgaven heerst.” Denk het je eens in...
Lees hier het krachtige appel dat hij doet.
Lees verder
Wat de “Noodwet geneeskundigen” echt betekent voor artsen in oorlogstijd.
NVMP-bestuurslid Jona Walk gaat in de podcast ‘De Nieuwe Wereld’ in gesprek met Wil Verheggen, oud-huisarts en voormalig voorzitter van NVMP-Artsen voor vrede, over militarisering van de zorg, nieuwe vormen van oorlog en het instorten van ons zorgsysteem als het zover komt.
Luister en kijk hier.
Lees verderEen opvallende podcast uit Letland met de topfunctionaruis van de NAVO Janis Sarts diee zich ondermeer bezig hoeft met het bestrijden van desinformatie. Volgens hem zijn er geen aanwijzingen dat Rusland een aanval op de NAVO voorbereidt. Die verklaring staat in schril contrast met uitlatingen van hoge militairen in onder meer Nederland en Frankrijk die stellen dat er binnen vijf jaar sprake zal zijn van een aanval. Vanwege die acute dreiging gaan er miljarden extra naar defensie en de wapenindustrie. "Zolang de oorlog in Oekraïne voortduurt, is Rusland niet in staat een nieuw militair front tegen NAVO-landen te openen, en er zijn geen aanwijzingen dat het dat van plan is."
Lees hier meer: op joop.nl
Lees verderOp de 24e van elke maand komen we om 18.00 samen op ’t Spui, op de Postzegelmarkt tegenover het Lieverdje, Amsterdam. De volgende actie is op maandag 24 augustus.
Lees verderHoe kunnen we in een onrustige wereld anders nadenken over veiligheid, vrede en samenleven?
Zaterdag 5 september 2026
13.30 – 17.00 uur (inloop vanaf 13.00 uur)
Doopsgezinde Kerk Den Haag, Paleisstraat 8
Om 13:00 uur op de Dam, Amsterdam
Lees verderVan 19 t/m 27 september vindt weer de landelijk Vredesweek plaats.
Pax schrijft: "Wanneer we geconfronteerd worden met onrecht en uitsluiting kunnen we niet wegkijken. We moeten actief verbinding zoeken, bruggen bouwen en mensen erkennen in hun volledige menselijkheid. Want vrede vraagt om actie: dus maak, bouw, pleit, doe, eis vrede. Dus stel jezelf en anderen de vraag ‘Wat doe jij?’ voor vrede.”
Lees verderEen nationaal vredesprotest op de Dam in Amsterdam om 13.00 uur van de Nieuwe Vredesbeweging, FNV Young & United en de LSVb .
Lees verder