De eeuw door: momenten van gedenken

100 jaar Kerk en Vrede... De gedachten gaan terug naar de afgelopen eeuw waar diverse momenten zijn aan te wijzen waarop Kerk en Vrede pas op de plaats maakte, terugblikte op het verleden, de balans opmaakte en vooruit keek. M.n. gebeurde dat wanneer Kerk en Vrede een of meer decennia bestond. We zijn t.g.v. het 100 jarig bestaan het verleden ingedoken en hebben uit het blad van onze vereniging naar boven gehaald wat er op die markante momenten geschreven werd naar aanleiding van het betreffende "jubileum". Daarbij kwamen we ook nog andere documenten tegen die we graag met de geïnteresseerde lezer delen. Zie hierna. Lees verder

Nieuws

`Bij de hoofdingang van Vliegbasis Volkel

Zo'n veertig mensen blokkeren vandaag de hoofdingang van Vliegbasis Volkel. De groep herdenkt de Amerikaanse bombardementen met kernwapens op de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki, deze week precies 81 jaar geleden. Ook protesteren ze tegen oorlog in de wereld.

Zie en lees hier meer.

Lees verder
Een Jimothy brengt de vrede dichterbij

Beluister hier een heel mooi column in Vroege Vogels van Bibi Dumon Tak...

Met o.a. deze mooie zin: "Bij niet meer bang zijn krijgt geluk de kans te ontkiemen"

Lees verder
Een fascinerende film - "Earth's greatest enemy"

Door een zeer betrokken vriend van Kerk en Vrede worden we geattendeerd op een film die een diepe indruk op hem heeft gemaakt. Helaas niet Nederlands ondertiteld, maar wie weet, komt het daar nog eens van en zal die ook bij ons in filmhuis of bioscoop worden vertoond.

Hij reikt mij de tekst voor dit bericht aan dat begint met de woorden: 

"Er is een indrukwekkende nieuwe documentaire uitgekomen, getiteld Earth's Greatest Enemy van Abby Martin, over de ecocidale misstanden van de Amerikaanse oorlogsmachine. De documentaire behandelt de meest urgente existentiële uitdagingen waar we als soort voor staan, op een manier die ik nog nooit eerder heb gezien.

De film laat zien hoe het Amerikaanse leger met een enorme marge de meest milieubeschadigende instelling op onze planeet is geworden. De film neemt de kijker mee door de vele manieren waarop het Pentagon en zijn wereldwijde vertakkingen koolstofemissies produceren, gifstoffen in de lucht en het water lozen, waardevolle ecosystemen vernietigen voor zinloze militaire bases en ons zeeleven teisteren met sonar en geluidsoverlast, terwijl ze tegelijkertijd gretig watertanden bij het vooruitzicht om de grondstoffen te plunderen die verborgen liggen onder de snel smeltende poolkappen van onze planeet."

Lees hier meer...

Lees verder

Agenda

5 september 2026 Veiligheid anders

Hoe kunnen we in een onrustige wereld anders nadenken over veiligheid, vrede en samenleven?

Zaterdag 5 september 2026
13.30 – 17.00 uur (inloop vanaf 13.00 uur)
Doopsgezinde Kerk Den Haag, Paleisstraat 8

Lees verder