Vredeseducatie

Gaan op de weg van Gerechtigheid en Vrede moet je leren.
Er zijn zo veel invloeden in onze samenleving om dat niet te leren. 
Hoe krijgen we elkaar bij de les; hoe houden we de droom van Duurzame Vrede levend?
Bij Kinderen. Vredesopvoeding. Vredeseducatie.
En bij volwassenen hoe prik je om te beginnen hun ingeloof in vrede door.

In de Vredesweek wil Kerk en Vrede een heel pakket op dit gebied lanceren.
Er is ontzettend veel; dat zetten we al vast bij elkaar.
En we komen met zelf ontworpen lesmateriaal voor basis-onderwijs en onderbouw voortgezet onderwijs.

Symbool voor een en ander staat Malala wat ons betreft

LESBRIEVEN

In juni 2015 bracht Kerk en Vrede een serie lesbrieven uit voor de bovenbouw van het basisonderwijs en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs. Scholen kunnen het lespakket bij ons bestellen.
Zie onze webwinkel.

 

Voor vredeseducatie verwijzen wij graag naar Stichting Vredeseducatie

De Stichting Vredeseducatie werkt aan interactieve methodieken op het terrein van burgerschap, democratie, diversiteit, conflicthantering en de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in relatie tot het heden.

De medewerkers zijn gespecialiseerd in didactische concepten, interactieve reizende en permanente tentoonstellingen en innoverende onderwijsprojecten.

Er is ondermeer een Doeboek Burgerschap uitgegeven met 100 acties om de wereld mooier te maken.

 

Nieuws

"Pacifisten zijn hypocriet en onuitstaanbaar, vindt Alicja Gescinska in haar Abel Herzberglezing. Wie is er naïef?"

Met deze ondertitel schreef Marian Donner een column in de Groene van 7 oktober. 

Het lezen zeer de moeite waard. Doe dat hier.

En zo eindigt zij:"... nee, het doel heiligt nooit de middelen. En in een echte cultuur van het leven zouden mensen dat begrijpen. Dat de middelen om een doel te bereiken het leven zelf vormen. Niet later, maar nu."

Lees verder
...beter dan een vreselijke oorlog?

In de media gaat het vaak over de grote steun van de Oekraïnse bevolking voor de oorlog. Dat staat echter haaks op berichten over de moeite om genoeg soldaten voor het leger van Oekraïne te rekruteren. Er klinken dan ook andere berichten uit Oekraïne over de voortzetting van de oorlog.

B.v. in dit artikel van Iulia Mendel, voormalig perschef van Zelensky.

Lees verder
3 jaar na 7 oktober...

Vanuit de kring van Standing Together bereikte ons naar aanleiding van het gedenken van de terreurdaad van 7 oktober 2023 dit getuigenis van vrede van Yonatan Zeigen, sociaal werker and vredesactivist.

"Mijn naam is Yonatan Zeigen, en op 7 oktober 2023 beleefde ik een bepalend moment dat mijn leven volledig heeft opgesplitst in een ‘voor’ en een ‘na’."

Lees verder

Agenda

14 oktober 2026 Lezing Sanneke Brouwers ‘Geweld, gehoorzaamheid, geweten’

Dominicaanse Ontmoeting met legeraalmoezenier Sanneke Brouwers

Lees verder
24 oktober 2026 Stop de oorlog Amsterdam

Op de 24e van elke maand komen we om 18.00 samen op ’t Spui, op de Postzegelmarkt tegenover het Lieverdje, Amsterdam. De volgende actie is op zaterdag 24 oktober.

Lees verder