Vlaggen voor vrede

 

 

                                                 Iets met vredesvlaggen...

  

 

Midden 2022 verhuisde Yosé Höhne Sparborth naar Heemstede, waar haar kloostergemeenschap woont bij het verzorgingshuis Bosbeek dat ooit door deze zusters werd gesticht. Vredesweek 2022 werd met groot enthousiasme bij het oorspronkelijke landhuis een grote vredesvlag uitgehangen.
Inmiddels werd, op initiatief van de tuinman, een grote vlaggenmast geplaatst op hun terrein, maar dan wel vlak langs de Glipper Dreef.
Op 4 mei hadden de zusters samen met alle medewerkers een bezinning op wat vrede betekent. Daarna gingen allen die goed konden lopen mee naar die mast. Om 16.00 uur precies werd een grote vredesvlag halfstok gehangen, met ruim 20 aanwezigen. Op 5 mei werd om 7.00 uur in de ochtend de vlag in top gehangen. Daar laat de wind hem nu regelmatig voluit waaien. Hij is goed te zien door automobilisten die langsrijden; zowel zij die vanuit Bennebroek komen, als zij die vanuit Heemstede komen. Met regelmaat meldt een medewerkster van het verzorgingshuis dat ze trots zijn op die vlag.

 

                                                                               - o -

Is dit misschien iets? Iets met de vredesvlag. Voor in een kerkdienst bijvoorbeeld.
Of in uw dorp of stad, aan huizen, kerken en andere gebouwen. Kleine en/of grote vlaggen.

Je zou de mensen kunnen oproepen om een vredesvlag te kopen. Dan bied je zgn 'handelingsperspectief': je doet tenminste iets, hoe klein ook.

Zelf uitsteken bij verschillende zinvolle gelegenheden.
Cadeau doen: een gift waarover nagedacht is; altijd beter dan die fles wijn die iemand waar je niks voor kunt verzinnen toch wel krijgt. 
Je maakt een statement. 

Twee varianten.
(1)De gebruikelijke: korte uitleg en aanbeveling om na afloop bij een tafeltje een vlag te kopen: €16 voor een kleine en €55 voor een grote vlag.
(2) Spectaculairder is: de hele kerkruimte behangen met 20-50 vlaggen. Je vraagt de mensen daar foto's van te maken en te versturen via hun mobieltjes...(die daarna weer uit moeten; evt las je een moment later in, waarop evt reacties gemeld kunnen worden)  Kijk nou eens wat een kerk! 
Mensen wordt gevraagd ze zo veel mogelijk mee naar huis te nemen, maar wel eerst afrekenen.... :-)

Kerk en Vrede adviseert graag als dat nodig mocht zijn.

Zie ook op deze site de 'instructie' bij de Vredesvlag

Stuur ons uw foto's voor onze vlaggengalerij.

 

 

 

 

 

Nieuws

Dienstplicht? Nee, dank je!

Op 25 mei 2e Pinksterdag vindt er in Utrecht een demonstratie plaats tegen de herinvoering van de opkomstplicht voor militaire dienst.

'Terwijl jongeren zoals jij en ik geen woning kunnen vinden, zet het nieuwe kabinet vol in op de militarisering van onze samenleving. Er zijn zelfs plannen voor een herinvoering van een opkomstplicht voor militaire dienst. Dat betekent dat wij straks worden klaargestoomd om jongeren zoals wij neer te schieten.

Maar hoe maakt dit ons veiliger? Wiens oorlog voeren wij? En waar vechten we voor?

Wij laten ons niet wijsmaken dat jongeren geronseld moeten worden voor Defensie. We willen ons inzetten voor een andere samenleving. Een samenleving waar geld besteed wordt aan betaalbare woningen en openbaar vervoer. Een samenleving die in actie komt tegen genocide en oorlogsmisdaden in Palestina. Daarom is onze eis: geen dienstplicht, geen oorlog in onze naam! Demonstreer mee, want het gaat om onze toekomst!'

- Utrecht, Domplein
- 25 mei 2026
- Vanaf 13:00

De actie start met een podiumprogramma met verschillende organisaties die zich uitspreken tegen de militarisering van Nederland. Dit wordt gevolgd door een mars door de binnenstad die rond 16.00 uur weer terugkeert op het Domplein.

Zie ook hier.

Lees verder
24 mei Stop de oorlog Amsterdam

Kom zondag 24 mei naar het Spui voor het 89e vredesprotest!

Lees verder
Meer hoop dan haat - sponsor een extreemrechtse demonstrant

Wat hartverwaremnd, al die post van meeleven en welkom aan mensen in het AZC in Loosdrecht.

Voor wie daar nog niet aan mee deed, dit is het adres:
AZC Loosdrecht, Rading 1, 1231 KB Loosdrecht.

Maar je kunt meer doen. Bij wijze van protest. Er loopt een actie: Meer hoop dan haat. Laat je niet meeslepen, maar zet haat om in hoop. Vandaag (zaterdag 16 mei) gaat extreemrechts op meerdere locaties de straat op. Hoe méér demonstranten, hoe harder wij (van de Goede Zaak) werken aan een hoopvol antwoord. Elke ruit die zij ingooien, vertalen wij in euro's voor het tegengeluid. Zo wordt er geld bijeengebracht voor tegenacties en draaien we het verhaal om.

Hier lees je meer.

 

Lees verder

Agenda

24 mei 2026 Stop de oorlog!

Kom zondag 24 mei naar het Spui voor het 89e vredesprotest!

Lees verder
25 mei 2026 Dienstplicht? Nee, dank je

Op 25 mei 2e Pinksterdag vindt er in Utrecht een demonstratie plaats tegen de herinvoering van de opkomstplicht voor militaire dienst.

- Utrecht, Domplein
- 25 mei 2026
- Vanaf 13:00

Lees verder