Vlaggen voor vrede

 

 

                                                 Iets met vredesvlaggen...

  

 

Midden 2022 verhuisde Yosé Höhne Sparborth naar Heemstede, waar haar kloostergemeenschap woont bij het verzorgingshuis Bosbeek dat ooit door deze zusters werd gesticht. Vredesweek 2022 werd met groot enthousiasme bij het oorspronkelijke landhuis een grote vredesvlag uitgehangen.
Inmiddels werd, op initiatief van de tuinman, een grote vlaggenmast geplaatst op hun terrein, maar dan wel vlak langs de Glipper Dreef.
Op 4 mei hadden de zusters samen met alle medewerkers een bezinning op wat vrede betekent. Daarna gingen allen die goed konden lopen mee naar die mast. Om 16.00 uur precies werd een grote vredesvlag halfstok gehangen, met ruim 20 aanwezigen. Op 5 mei werd om 7.00 uur in de ochtend de vlag in top gehangen. Daar laat de wind hem nu regelmatig voluit waaien. Hij is goed te zien door automobilisten die langsrijden; zowel zij die vanuit Bennebroek komen, als zij die vanuit Heemstede komen. Met regelmaat meldt een medewerkster van het verzorgingshuis dat ze trots zijn op die vlag.

 

                                                                               - o -

Is dit misschien iets? Iets met de vredesvlag. Voor in een kerkdienst bijvoorbeeld.
Of in uw dorp of stad, aan huizen, kerken en andere gebouwen. Kleine en/of grote vlaggen.

Je zou de mensen kunnen oproepen om een vredesvlag te kopen. Dan bied je zgn 'handelingsperspectief': je doet tenminste iets, hoe klein ook.

Zelf uitsteken bij verschillende zinvolle gelegenheden.
Cadeau doen: een gift waarover nagedacht is; altijd beter dan die fles wijn die iemand waar je niks voor kunt verzinnen toch wel krijgt. 
Je maakt een statement. 

Twee varianten.
(1)De gebruikelijke: korte uitleg en aanbeveling om na afloop bij een tafeltje een vlag te kopen: €16 voor een kleine en €55 voor een grote vlag.
(2) Spectaculairder is: de hele kerkruimte behangen met 20-50 vlaggen. Je vraagt de mensen daar foto's van te maken en te versturen via hun mobieltjes...(die daarna weer uit moeten; evt las je een moment later in, waarop evt reacties gemeld kunnen worden)  Kijk nou eens wat een kerk! 
Mensen wordt gevraagd ze zo veel mogelijk mee naar huis te nemen, maar wel eerst afrekenen.... :-)

Kerk en Vrede adviseert graag als dat nodig mocht zijn.

Zie ook op deze site de 'instructie' bij de Vredesvlag

Stuur ons uw foto's voor onze vlaggengalerij.

 

 

 

 

 

Nieuws

Oorlog voorkom je niet alleen met wapens

Als er miljarden zijn voor defensie, moet er ook geld zijn voor vredesbeleid.

Aldus Dolph Kessler op de podiumpagina van Trouw van vandaag, 13 februari. De VN komen ernstig financiele middelen tekort. Kessler noemt dit een absolute blamage. "...zeker als we tegelijkertijd afspreken 3,5 tot 5 procent van ons bruto binnenlands product uit te geven aan defensie. Meer wapens, meer materiëel, meer militaire voorbereiding. Als dat kan, kan er ook geld vrijgemaakt worden voor vrede."

Lees hier wat Dolph Kessler schrijft.

Lees verder
Start vredescafé Utrecht - regiogroep Nieuwe Vredesbeweging

Er is een regiokring Utrecht van de Nieuwe Vredesbeweging, zie hier

Op initiatief van deze regiokring gaat van start: vredescafé Utrecht.

Plaats: de Kleine Max, J.P. Coenstraat 69, 3531 EP Utrecht.

Programma:
18 maart Propaganda met Greetje Witte Rang
15 april Oorlogsmythen met Ewald Engelen

Inloop 19.30 uur en start om 20.00
Einde 21.30 (uiterlijk), met gelegenheid na te praten.

 

Lees verder
Monniken komen na vredesmars van 3700 kilometer aan in Washington

Op dag 108 van hun 'mars voor vrede' is een groep boeddhistische monniken aangekomen op hun eindbestemming in de Amerikaanse hoofdstad Washington. Hun tocht van ruim 3700 kilometer door de Verenigde Staten stond in het teken van vrede en hoop, en ging al snel viraal.

Lees hier meer...

Lees verder

Agenda

21 februari 2026 Platform Vrouwen&Duurzame vrede - netwerkdag OP WEG NAAR VREDE

Kom 21 februari naar een Netwerkdag in Utrecht.
10.00 – 16.00 uur
Sprekers: Rolien Sasse (directeur Pax), Ivana Balen en Jobar Oranje

Lees verder
24 februari 2026 Kom dinsdag 24 februari naar het Spui voor het 86e vredesprotest

Vier jaar vechten en nog steeds geen vrede - kom dinsdag 24 februari naar het Spui!

Triest jubileum: vier jaar oorlog in Oekraïne

Op dinsdagavond 24 februari 2026 houden we als Stop de Oorlog Amsterdam met sprekers, dichters en muziek om 18.00 uur onze 86e actie tegen de illegale inval van Rusland in Oekraïne op het Spui in Amsterdam.
Het is de trieste verjaardag van vier jaar bloedvergieten, bombardementen op civiele en militaire installaties en onophoudelijk sterven in de loopgraven.

Lees verder