LIDMAATSCHAP

Een vereniging kent leden. Dat geldt ook voor Kerk en Vrede. Lees verder

De kosten van een lidmaatschap bedragen minimaal € 40,- per jaar. Meer mag natuurlijk ook.

Alle leden worden jaarlijks schriftelijk benaderd met het verzoek hun bijdrage op de rekening van Kerk en Vrede over te maken. Zo nodig volgt in het najaar een herinnering.
Rekeningnummer IBAN: NL 14 TRIO 0320 3644 02

Ieder lid ontvangt 4x per jaar gratis de Vredesspiraal.

Regelmatig gaat er een email uit aan alle leden over "nieuw op de website". Wanneer tenminste bij het secretariaat het emailadres bekend is...
Ook ontvangt men langs die weg nieuws over onze vereniging, zoals de uitnodiging voor de jaarlijkse ALV (Algemene Ledenvergadering).
Zodoende blijft men op de hoogte van het actuele reilen en zeilen van Kerk en Vrede en van de meest recente ontwikkelingen op het terrein van de vrede.

Hoe word je lid?

Stuur een mailtje naar secretariaat@kerkenvrede.nl
en stel daarin jezelf tegelijk voor...

Wij laten van ons horen!

Klap in

VISIE EN MISSIE

VISIE

Kerk en Vrede gelooft dat het onjuist en onverantwoord is om te geloven in en te vertrouwen op geweld. Elke poging tot (religieuze of ethische) rechtvaardiging van militair geweld en de voorbereiding ervan, verhindert het werken aan wezenlijke verzoening waartoe gelovigen en religieuze instellingen zijn geroepen.
Kerk en Vrede gelooft daarom dat we ons kunnen en moeten wagen op de weg van de actieve geweldloosheid in dienst van de gerechtigheid. Een weg die lang geleden begon bij de profeten van Israël en de volgelingen van Jezus. Een weg die bewandeld werd en wordt door mensen als Gandhi, Martin Luther King, Aung Suu Kyi en talloze anderen van wie we de namen niet kennen.

MISSIE

Kerk en Vrede ziet als haar 'unique sellingpoint' het verspreiden van een ronduit pacifistische visie op de wereld van nu. Oorlog en geweld zijn geen middelen om conflicten mee op te lossen. Dat is onze onmisbare bijdrage aan de cultuur van onze wereld, waarin de salonfähigkeit van gewapend ingrijpen en ander geweld juist toenemen.

ACTIVITEITEN

Bij Kerk en Vrede hebben de verschillende activiteiten allemaal iets te maken met de traditie van Christelijk Pacifisme.
Er zijn activiteiten die het hart raken van de Kerk: eredienst, theologie, exegese.
En activiteiten in de breedte van de samenleving: commentaar en analyse van waar vrede geschonden wordt.
Onze activiteiten moeten iets van profetie hebben. Songs of peace.
Hoe vriendelijk en geweldloos ook: Kerk en Vrede probeert het visioen levend te houden op een Wereld van Rechtvaardige Vrede.

WAT WILLEN WE?
In grote lijnen: we willen het expertise- en communicatiecentrum van een echte pacifistische traditie in Nederland zijn. Daarbij richten we ons primair op de kerken, maar via de kerken op de gehele samenleving. Immers, de vredesthematiek overstijgt de kerken totaal, maar de kerken horen er vanouds wel volop aan bij te dragen.

BESTUUR

Het Bestuur van Kerk en Vrede bestaat minimaal uit zes leden. Ze worden benoemd voor een periode van drie jaar en zijn onmiddellijk herbenoembaar. Op dit moment zijn er 2 vacatures. De huidige samenstelling: 

Henk Baars       - Voorzitter (tel.06 41170229, email: hbaars@icloud.com)
Lambert van der Weide - Secretaris
Theo van Kamp  - Penningmeester
Johannes Kon - Lid
Geesje Werkman - Lid

Er worden dus kandidaatleden gezocht.

Nieuws

Plan van Actie – Resultaat Tegentop voor Vrede en Rechtvaardigheid

 

Link naar dit bericht.

Wat heeft de tegentop voor vrede en rechtvaardigheid die twee weken geleden in Den Haag gehouden is opgeleverd?

Er is een Plan van Actie verschenen dat als volgt begint:

"Beste vrienden van de vrede, pacifisten, antimilitaristen en kameraden, 

Vandaag hebben wij met ruim 400 aanwezigen uit 20 landen een krachtig internationaal signaal afgegeven voor vrede en rechtvaardigheid. Terwijl NAVO-leiders zich hier voorbereidden op verdere militarisering, markeert onze Tegentop het startpunt voor de ontwikkeling van concrete alternatieven die rechtvaardigheid, vrede en sociale vooruitgang wereldwijd mogelijk maken."

En dan volgen er 11 conclusies en beginselen voor de toekomstige samenwerking.

Lees verder
Interessant nieuws van de Engelse vredesorganisatie Conciliation Resources

Link naar dit bericht.

Een van onze leden maakt attent op het interessante juni-bericht van Conciliation Resources dat over het volgende gaat (vertaald):

“Deze maand hebben vooraanstaande en invloedrijke personen er bij de Britse premier op aangedrongen om conflictpreventie centraal te stellen in de komende nationale veiligheidsstrategie. (...) Daarnaast komen vrouwelijke bemiddelaars uit de hele wereld bijeen om te praten over het vergroten van de deelname van vrouwen aan vredesprocessen en lees meer over gendertransformatie in ons nieuwste rapport."

Conciliation Resources is een 30 jaar bestaande vredesorganisatie in Engeland “committed to stopping violent conflict and creating more peaceful societies."

 

Lees verder
"Vrede als daad" - pas verschenen

Recent verschenen een boek van Willem de Haan: "Vrede als daad"

Nederlands | Paperback | 9789083483665 | Verschijningsdatum: 30 juni 2025

€14,99 – €23,99

 

De uitgever vertelt ons:

"Europa is opnieuw in de ban van oorlog. In een wereld vol gewapende conflicten lijkt vrede verder weg dan ooit. Hoe moet je je als vredelievend mens verhouden tot de roep om hogere defensiebudgetten, een mogelijke herinvoering van de dienstplicht of het zenden van wapens naar conflictgebieden?...

 

Lees verder

Agenda

24 juli 2025 Kom donderdag 24 juli naar het Spui voor het 79e vredesprotest

Van de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/

Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.
Met muziek, gedichten en sprekers laten we ons protest horen tegen de wapenwedloop en pleiten we voor diplomatie en een kernwapenvrij Europa.
Met twee minuten stilte herdenken we de slachtoffers aan beide kanten.
We luisteren naar een update over de stand van zaken aan het front.
Na afloop zingen we samen Dona Nobis Pacem - Geef Ons Vrede.

Lees verder