LIDMAATSCHAP

Een vereniging kent leden. Dat geldt ook voor Kerk en Vrede. Lees verder

De kosten van een lidmaatschap bedragen minimaal € 40,- per jaar. Meer mag natuurlijk ook.

Alle leden worden jaarlijks schriftelijk benaderd met het verzoek hun bijdrage op de rekening van Kerk en Vrede over te maken. Zo nodig volgt in het najaar een herinnering.
Rekeningnummer IBAN: NL 14 TRIO 0320 3644 02

Ieder lid ontvangt 4x per jaar gratis de Vredesspiraal.

Regelmatig gaat er een email uit aan alle leden over "nieuw op de website". Wanneer tenminste bij het secretariaat het emailadres bekend is...
Ook ontvangt men langs die weg nieuws over onze vereniging, zoals de uitnodiging voor de jaarlijkse ALV (Algemene Ledenvergadering).
Zodoende blijft men op de hoogte van het actuele reilen en zeilen van Kerk en Vrede en van de meest recente ontwikkelingen op het terrein van de vrede.

Hoe word je lid?

Zie hier.

Of stuur een mailtje naar secretariaat@kerkenvrede.nl
en stel daarin jezelf tegelijk voor...

Wij laten van ons horen!

Klap in

VISIE EN MISSIE

VISIE

Kerk en Vrede gelooft dat het onjuist en onverantwoord is om te geloven in en te vertrouwen op geweld. Elke poging tot (religieuze of ethische) rechtvaardiging van militair geweld en de voorbereiding ervan, verhindert het werken aan wezenlijke verzoening waartoe gelovigen en religieuze instellingen zijn geroepen.
Kerk en Vrede gelooft daarom dat we ons kunnen en moeten wagen op de weg van de actieve geweldloosheid in dienst van de gerechtigheid. Een weg die lang geleden begon bij de profeten van Israël en de volgelingen van Jezus. Een weg die bewandeld werd en wordt door mensen als Gandhi, Martin Luther King, Aung Suu Kyi en talloze anderen van wie we de namen niet kennen.

MISSIE

Kerk en Vrede ziet als haar 'unique sellingpoint' het verspreiden van een ronduit pacifistische visie op de wereld van nu. Oorlog en geweld zijn geen middelen om conflicten mee op te lossen. Dat is onze onmisbare bijdrage aan de cultuur van onze wereld, waarin de salonfähigkeit van gewapend ingrijpen en ander geweld juist toenemen.

ACTIVITEITEN

Bij Kerk en Vrede hebben de verschillende activiteiten allemaal iets te maken met de traditie van Christelijk Pacifisme.
Er zijn activiteiten die het hart raken van de Kerk: eredienst, theologie, exegese.
En activiteiten in de breedte van de samenleving: commentaar en analyse van waar vrede geschonden wordt.
Onze activiteiten moeten iets van profetie hebben. Songs of peace.
Hoe vriendelijk en geweldloos ook: Kerk en Vrede probeert het visioen levend te houden op een Wereld van Rechtvaardige Vrede.

WAT WILLEN WE?
In grote lijnen: we willen het expertise- en communicatiecentrum van een echte pacifistische traditie in Nederland zijn. Daarbij richten we ons primair op de kerken, maar via de kerken op de gehele samenleving. Immers, de vredesthematiek overstijgt de kerken totaal, maar de kerken horen er vanouds wel volop aan bij te dragen.

BESTUUR

Het Bestuur van Kerk en Vrede bestaat minimaal uit zes leden. Ze worden benoemd voor een periode van drie jaar en zijn onmiddellijk herbenoembaar. Op dit moment zijn er 2 vacatures. De huidige samenstelling: 

Henk Baars       - Voorzitter (tel.06 41170229, email: hbaars@icloud.com)
Lambert van der Weide - Secretaris
Theo van Kamp  - Penningmeester
Johannes Kon - Lid
Geesje Werkman - Lid

Er worden dus kandidaatleden gezocht.

Nieuws

'Het Amerikaanse imperialisme loopt op zijn laatste benen' - Henk Overbeke bij het Lieverdje 24 juni 2026

Vorige week vond weer de maandelijkse demonstratie plaats tegen de oorlog in Oekraïne bij het Lieverdje aan het Spui. Spreker was dit keer Henk Overbeke, voormalig 1e kamerlid voor de SP en oud-hoogleraar Internationale Betrekkingen aan de VU.

Lees hier wat hij zei over de aflopende hegemonie van de VS en over het gevaar van eacalatie bij een toenemende oorlogsstemming in een  wereld vol met kernwapens.

Lees verder
Hoe Defensie jonge mensen misleidt om hen naar het front te krijgen - Radio Boos

Beluister (bekijk) hier (vanaf 11.55 min.) de uitzending die Radio Boos maakte over de wervingscampagne van defensie onder jonge mensen.

Lees verder
In stilte.... 3 augustus Volkel

In Stilte
lopen we                                                                     
maandag 3 augustus
de 2,7 km van de kerk in Volkel
naar de hoofdpoort van de luchtmachtbasis
om daar als om 12 uur het luchtalarm afgaat
81 minuten de poort te blokkeren:
één minuut voor elk jaar sinds op 6 en 9 augustus 1945
de bommen op Hiroshima en Nagasaki werden afgeworpen,
om op te roepen tot bezinning en ommekeer,
weg van de huidige populistische koers die het internationaal recht opblaast
naar een realistisch wereldwijd verdrag dat toeziet op algehele nucleaire ontwapening.

Overweeg je mee te doen? Kijk dan af en toe eens op www.noelhuis.nl/vrede-scheppen voor meer informatie.  

Lees verder

Agenda

24 juli 2026 Stop de oorlog!

Kom vrijdag 24 juli a.s. om 18 uur naar het Spui voor het 91e vredesprotest!

Lees verder
3 augustus 2026 In stilte....

lopen we
maandag 3 augustus
de 2,7 km van de kerk in Volkel
naar de hoofdpoort van de luchtmachtbasis
om daar als om 12 uur het luchtalarm afgaat
81 minuten de poort te blokkeren...

Lees verder