Pagina met links

De vredesbeweging algemeen

Kerk en Vrede is lid van IFOR dat al meer dan 100-jarig bestaat, en o.a. directe lijnen heeft naar de VN.

Campagne tegen de wapenhandel Zij houden zeer nauwkeurig bij hoe het staat met (de toename) van wapens in onze wereld.

Platform Duurzame en Solidaire Economie

Platform Vrouwen & Duurzame Vrede
Alhier meer informatie

Bijgepraat over actuele zaken word je bijvoorbeeld op blog Troepenbewegingen.

Vredessite: beschikt ook over een mailinglist. De site geeft nieuwsbenchten uit buitenlandse kranten die niet in de Nederlandse media worden aangetroffen en veelal een ander beeld geven.

Een vredesmuseum op het internet, met veel inhoudelijk materiaal.

De vreedzame school. Een programma dat leerkrachten en leerlingen helpt om te leren omgaan met conflictbeheersing in de klas en op het schoolplein. Ook worden workshops voor ouders verzorgd. (link werkt niet)

United Civilians for Peace (UCP) zet zich in voor een rechtvaardige en vreedzame oplossing van bijv. het Israëlisch-Palestijnse conflict conform het Internationale recht. 

 

De wereld van de religieuze vredesbeweging

Een aantal Nederlandse kerken richtte PAX op.

Kerk en Vrede hoort bij het Europese Church and Peace netwerk, van Europese vredeskerken, congregaties, IFOR-afdelingen en individuen die zich inzetten voor vredestheologie en vredesgetuigenis van de kerken.

Stichting Vrienden van Sabeel Nederland

De World Alliance for Christian Communication is een samenwerkingsverband van een groot aantal kerkelijke en aan kerken gelieerde organisaties. 

Over vredesgemeente: Netwerkdak. 180 werkplekken in het land voor buurtbewoners en mensen in kwetsbare wijken en stadsdelen. In de projecten werken 100 theologisch en agogische geschoolde medewerkers en duizenden vrijwilligers aan ontmoeting, zingeving. geestelijke zorg en presentie. 

 

Kritisch Onderzoek

Transnational Foundation for Peace & Future Research Lund, Zweden TFF

Onafhankelijke denktank. Wereldwijd netwerk voor vrede met geweldloze mdidelen. Expertise, engelstalig, op  

Nonviolence
Reconciliation & forgiveness
Media, war and peace
World order & governance
Nuclear abolition
Culture, values, theories
Pro-Peace inspiration


Een ander onafhankelijke bron voor/van onderzoeksjounalistiek: Counterpunch

VDAMOK onderzoek en documentatie op het gebied van militarisme, legers en inlichtingendiensten, kernwapens en dienstweigeren:

Inter Press Service is een in de Derde Wereld opgericht en wereldwijd werkend persbureau dat beoogt stem te geven aan de stemmenlozen. 

Universiteit van Berkeley geeft veel informatie over oorlogspropaganda en oorlogsfilms. 

 

Nieuws

Brief van de Artsen voor Vrede aan de Nederlandse Minister van Buitenlandse Zaken

De NVMP (Nederlandse Vereniging voor Medische Polemologie) schreef een brief aan de minister van Buitenlandse Zaken, dghr. Tom Berendsen n.a.v. de kernwapenplannen van de Franse president Macron. Hier zou ook Nederland bij betrokken worden. 

'Op het moment dat er een oorlog gevoerd wordt onder het mom Iran van kernwapens af te houden wordt er in Europa over gesproken alsof het kernwapen een onmisbaar niet meer dan logisch onderdeel vormt van onze verdediging. Maar kernwapens zorgen niet voor wederzijdse afschrikking maar voor, gegarandeerde, wederzijdse vernietiging. Artsen waarschuwen al decennialang dat medische zorg van enige betekenis een illusie is bij een kernoorlog.'

Lees hier de gehele brief.

Lees verder
Als er oorlog komt dan gaan wij niet!

In Trouw van vandaag een helder podiumartikel uit de kring van Dwars en de Jonge Socialisten met de strekking dat er gestreefd moet worden naar echte vrijheid door te investeren in diplomatie en ontwikkelingssamenwerking, en in zorg in de samenleving. En is de klimaatcrisis niet de grootste bedreiging voor onze wereld?

Lees hier het artikel.

Lees verder
Zorg is een betere verdediging dan wapens

Vandaag in NRC een prachtig artikel van Marguerite van den Berg:

"We blijven niet veilig door te investeren in defensie, wel door een uitgebreid sociaal weefsel van zorg en solidariteit. Iedereen die dat soft vindt, begrijpt te weinig van hoe leven gemaakt en onderhouden wordt."

Een vrouwelijk perspectief op vrede en veiligheid, dat woorden geeft aan een andere veiligheidslogica.

Lees hier het gehele artikel.

Lees verder

Agenda

24 maart 2026 Stop de oorlog!

Kom dinsdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!

Lees verder
6 april 2026 Paasmars 2026

De paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag

'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'

Lees verder