De vredesbeweging algemeen
Kerk en Vrede is lid van IFOR dat al meer dan 100-jarig bestaat, en o.a. directe lijnen heeft naar de VN.
Campagne tegen de wapenhandel Zij houden zeer nauwkeurig bij hoe het staat met (de toename) van wapens in onze wereld.
Platform Duurzame en Solidaire Economie
Platform Vrouwen & Duurzame Vrede
Alhier meer informatie
Bijgepraat over actuele zaken word je bijvoorbeeld op blog Troepenbewegingen.
Vredessite: beschikt ook over een mailinglist. De site geeft nieuwsbenchten uit buitenlandse kranten die niet in de Nederlandse media worden aangetroffen en veelal een ander beeld geven.
Een vredesmuseum op het internet, met veel inhoudelijk materiaal.
De vreedzame school. Een programma dat leerkrachten en leerlingen helpt om te leren omgaan met conflictbeheersing in de klas en op het schoolplein. Ook worden workshops voor ouders verzorgd. (link werkt niet)
United Civilians for Peace (UCP) zet zich in voor een rechtvaardige en vreedzame oplossing van bijv. het Israëlisch-Palestijnse conflict conform het Internationale recht.
De wereld van de religieuze vredesbeweging
Een aantal Nederlandse kerken richtte PAX op.
Kerk en Vrede hoort bij het Europese Church and Peace netwerk, van Europese vredeskerken, congregaties, IFOR-afdelingen en individuen die zich inzetten voor vredestheologie en vredesgetuigenis van de kerken.
Stichting Vrienden van Sabeel Nederland
De World Alliance for Christian Communication is een samenwerkingsverband van een groot aantal kerkelijke en aan kerken gelieerde organisaties.
Over vredesgemeente: Netwerkdak. 180 werkplekken in het land voor buurtbewoners en mensen in kwetsbare wijken en stadsdelen. In de projecten werken 100 theologisch en agogische geschoolde medewerkers en duizenden vrijwilligers aan ontmoeting, zingeving. geestelijke zorg en presentie.
Kritisch Onderzoek
Transnational Foundation for Peace & Future Research Lund, Zweden TFF
Onafhankelijke denktank. Wereldwijd netwerk voor vrede met geweldloze mdidelen. Expertise, engelstalig, op
Nonviolence
Reconciliation & forgiveness
Media, war and peace
World order & governance
Nuclear abolition
Culture, values, theories
Pro-Peace inspiration
Een ander onafhankelijke bron voor/van onderzoeksjounalistiek: Counterpunch
VDAMOK onderzoek en documentatie op het gebied van militarisme, legers en inlichtingendiensten, kernwapens en dienstweigeren:
Inter Press Service is een in de Derde Wereld opgericht en wereldwijd werkend persbureau dat beoogt stem te geven aan de stemmenlozen.
Universiteit van Berkeley geeft veel informatie over oorlogspropaganda en oorlogsfilms.
Een kerkelijk gesprek over hoe je kerk bent in tijden van oorlog, of: wat het betekent om christen te zijn in een situatie van grote escalatie?
Kom hierover praten met: ds Bram Grandia, die vanuit zijn christelijk gemotiveerde radicale keuze voor pacifisme en geweldloosheid uiterst kritisch is op de nieuwe wereldorde zoals die zich aan het ontwikkelen is, en met ds Gert van der Ende, die als (net gepensioneerd) hoofdlegerpredikant vanuit dat perspectief veel heeft nagedacht over oorlog en vrede.
Nadere informatie: www.leerhuisamsterdam.nl
Zie ook hier.
Meld je hier aan.
Lees verderDe Nieuwe Vredesbeweging organiseert een vredesdemonstratie tegen de oorlog in Iran. Zaterdag 28 maart 2026, 13.00 uur, Malieveld, Den Haag.
De Amerikaanse en Israëlische oorlog is een ernstige schending van het internationaal recht. De organisatoren roepen de regering op om alles te doen wat zij kan om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van deze oorlog.
Meer informatie hier.
Lees verderOp zaterdag 21 februari werd er in Utrecht een geslaagde netwerkdag gehouden ter revitalisering van het Platform Vrouwen & Duurzame Vrede.
Hier vindt u een kort verslag van deze dag dat eindt met de woorden "PV&DV kan met vertrouwen vooruitkijken naar een actiever 2026, waarin alle regionale groepen hebben toegezegd dit jaar nog een vredesactiviteit te organiseren. Zo blijft PV&DV bouwen aan de continuïteit van de organisatie en aan een vreedzamere wereld."
Lees verderKom dinsdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!
Lees verderEen kerkelijk gesprek over hoe je kerk bent in tijden van oorlog, of: wat het betekent om christen te zijn in een situatie van grote escalatie?
Lees verderDe paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag
'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'
Lees verder