Meedoen met Kerk en Vrede

Kerk en Vrede rekent graag op uw steun. U kunt ons op verschillende manieren helpen onze missie uit te dragen.

Donaties
Wij zijn voor onze projecten en activiteiten afhankelijk van bijdragen van derden.
Wij zoeken daarvoor steun bij fondsen en andere sponsors.
Ook grote of kleine bijdragen van particulieren zijn hartelijk welkom.
Als u daarvoor (ivm belastingaftrek) een overeenkomst voor periodiek overmaken van een gift met ons wilt sluiten, vraag dan bij ons een formulier aan. We sturen het u graag.

Vrijwilliger
U kunt ook een deel van uw tijd doneren, bijvoorbeeld door te participeren in onze projecten/werkgroepen.
Ook is regelmatig assistentie nodig bij kantoorwerkzaamheden.

Daarnaast kunt u ook in uw eigen omgeving ons werk promoten. Zoals:

  • verspreiden folders of Vredesspiraal
  • verkoop vlaggen, postzegels, publicaties
  • doorgeven berichten op sociale media
  • vertalen (buitenlandse, m.n. Engelse) artikelen
  • plaatsen artikeltjes in lokale media
  • vormen van regionale Kerk en Vrede werkgroep

Lid worden
Dan draagt U medeverantwoordelijkheid en bepaalt U mede ons beleid.

Kerklidmaatschap
Plaatselijke gemeenten of parochies zijn ook van harte welkom als lid van Kerk en Vrede. 
Daaronder valt dan natuurlijk een abonnement op Vredesspiraal. Maar ook levering van artikelen voor plaatselijke bladen en/of het verzorgen van avonden voor vorming en toerusting. Thema avond; avond kerklied. Alles in overleg.
In principe stelden we een bijdrage van Kerklidmaatschap op € 250.-- Mocht dit uw mogelijkheden te boven gaan, treed dan in overleg met ons.  
Iemand die zijn of haar parochie of kerk zou willen benaderen over dit lidmaatschap kan gebruik maken van een voorbeeldbrief die ons kantoor kan leveren.

Steunt u ons werk?

Neem contact met ons op
Word lid voor 40 euro per jaar
Word lid voor de gereduceerde minimum-contributie van 15 euro per jaar
Word donateur
Neem een abonnement op 'Vredesspiraal' voor 15 euro per jaar

Nieuws

Een roep om vrede in Oekraïne en Rusland

In Trouw van vandaag is op initiatief van PeaceSOS een advertentie verschenen met "Een roep om vrede in Oekraïne en Rusland ", geschreven door May-May Meijer (van PeaceSOS) en Yurii Sheliazhenko, Oekraïens dienstweigeraar in Kyiv. Het is een oproep aan Poetin, Trump, Zelensky, Jetten en Rutte ea. Ook Kerk en Vrede heeft deze oproep ondertekend. 

"De oorlog moet worden gestopt omdat kinderen, zolang deze voortduurt, worden beroofd van de vredige jeugd en toekomst die ze verdienen. Volwassen leiders hebben de verantwoordelijkheid om voor hun volk en voor toekomstige generaties te zorgen, en hen niet te veroordelen tot het vooruitzicht van een eindeloze oorlog."

Hier vindt u de complete tekst.

Lees verder
Onveiligheid door bewapening

Dit jaar waarschuwt SIPRI dat de wereld met de dag onveiliger wordt door de toenemende militarisering en bewapening. De wereldwijde onveiligheid neemt ook toe doordat kernwapens belangrijker worden in militaire strategieën. En ook doordat er minder dialoog en communicatie is tussen kernwapenlanden.

Aldus Vredesnieuws op grond het SIPRI Jaarboek dat iedere jaar wordt gepubliceerd door het Stockholm International Peace Research Institute.

 

Lees verder
120.000 kaarten bezorgd bij 2e kamer

Om in het nieuws te houden: hier... en hier

Kerkasiel Kampen heeft 120.000 handgeschreven kaarten naar de Tweede Kamer gebracht om aandacht te vragen voor honderden kinderen die in Nederland zijn geworteld, maar geen verblijfsvergunning krijgen.

Lees verder

Agenda

24 juli 2026 Stop de oorlog!

Kom vrijdag 24 juli a.s. om 18 uur naar het Spui voor het 91e vredesprotest!

Lees verder