DOE MEE... Actie Het Witte Lint

Vanuit Zoeterwoude ontvangt Kerk en Vrede een mail met de volgende inhoud:

"L.S, 
Wij zijn burgers, wonen in Zoeterwoude en hebben een simpele actie
bedacht om van ons te laten horen en ons te laten zien tijdens de NAVO-top in Den Haag op 24 en 25 juni a.s.

De actie heet: “Het Witte Lint”

We starten in ons dorp Zoeterwoude en hangen daar op 24 en 25 juni
a.s. een groot aantal bomen vol met witte linten.
We gaan mensen o.a. via Whatsapp en andere media proberen te
interesseren voor onderstaand verhaal, en we hopen dat deze oproep tot de “witte linten”-actie zich als een vlek van Zoeterwoude naar de regio en naar het land zal verspreiden.

We willen ons laten zien!

Onze vraag aan u is: wilt u binnen uw organisatie, aan uw leden, aan
iedereen die het interesseert op korte termijn aandacht vragen voor onze boodschap, voor deze actie.
We hopen dat veel oude lakens hiermee een mooie bestemming krijgen!


Mocht u vragen hebben, kunt u mij bereiken via de mail.

Met vriendelijke groeten, ook namens de andere organisatoren,

Ada Paardekooper
E-mailadres: alcm.paardekooper@kpnmail.nl"

-------

Het pamflet...

Het witte lint

Wij maken ons zorgen om de huidige staat van de wereld!
Uitputting van de minerale bronnen, klimaatverandering
met alle nadelige gevolgen, verregaand individualisme,
ongelijke verdeling van middelen en gelden, verschillen in politieke- en geloofsovertuigingen, autoritaire leiders met ongebreidelde macht en nog vele andere zaken leiden tot een wereld vol conflicten, honger, geweld, ongelijkheid, verdriet en uitzichtloosheid.
Het wordt tijd voor een vreedzaam en positief geluid!
Daarom roepen wij iedereen op om tijdens de komende
NAVO top, op 24 en 25 juni 2025 in Den Haag,
als de blik van de wereld op Nederland gericht is,
een wit lint op te hangen.
In de tuin, op het werk, aan je fiets of auto of in de openbare ruimte.
Wit als de kleur van onschuld en hoop
en het lint staat voor verbinding.
Omdat wij vinden dat iedereen op deze wereld
zou moeten kunnen hopen op een betere, liefdevolle,
vreedzame en voor elkaar zorgende samenleving.

Doe je mee?
Hang een wit lint op en deel de boodschap!
Dat zou prachtig zijn!

Nieuws

Normalisering van kernwapens is gevaarlijk en moet stoppen

"Over kernwapens wordt meer en meer gesproken alsof het normale wapens zijn. De gruwelijke gevolgen van daadwerkelijk gebruik worden hierbij vakkundig verzwegen, terwijl organisaties als het Rode Kruis geen enkel scenario hebben als het zover komt. Hulp bieden is dan immers onmogelijk. Normalisering van kernwapens is gevaarlijk en moet stoppen. Het is de hoogste tijd voor een eerlijk gesprek over deze massavernietigingswapens."

Met deze woorden besluit PAX-directeur Rolien Sasse een artikel dat onlangs verscheen in het Reformatorisch Dagblad.Reformatorisch Dagblad

Lees verder
“Bosbranden zijn een veel reëler gevaar dan een Russische invasie…”

Het is misschien al vele malen door je hoofd heengegaan. Wanneer is er nu eens iemand die beseft, en die dat ook helder en klaar onder de publieke aandacht brengt, dat de onthutsende bosbranden in Europa, ons met de neus op de feiten drukken. Niet een militaire dreiging maar de klimaatcrisis bedreigt ons leven. En gisteren gebeurde dat eindelijk. Op de voorpagina van Trouw. In een appellerend woord van Denker der Nederlanden David van Reybrouck n.a.v. de brand in de Hoge Venen in België.

Daar stond het te lezen: “Bosbranden zijn een veel reëler gevaar dan een Russische invasie…” En vlak tevoren: “Nationale en Europese overheden moeten opnieuw werk maken van veel ambitieuzer en coherenter klimaatbeleid, vergelijkbaar met het animo dat nu voor defensie-uitgaven heerst.” Denk het je eens in...

Lees hier het krachtige appel dat hij doet.

 

 

Lees verder
De gevangenis in omdat je de artseneed volgt?

Wat de “Noodwet geneeskundigen” echt betekent voor artsen in oorlogstijd.

NVMP-bestuurslid Jona Walk gaat in de podcast ‘De Nieuwe Wereld’ in gesprek met Wil Verheggen, oud-huisarts en voormalig voorzitter van NVMP-Artsen voor vrede, over militarisering van de zorg, nieuwe vormen van oorlog en het instorten van ons zorgsysteem als het zover komt.

Luister en kijk hier.

Lees verder

Agenda

24 augustus 2026 Kom op maandag 24 augustus naar het Spui – Zeg Het Voort!!

Op de 24e van elke maand komen we om 18.00 samen op ’t Spui, op de Postzegelmarkt tegenover het Lieverdje, Amsterdam. De volgende actie is op maandag 24 augustus. 

Lees verder
5 september 2026 Veiligheid anders

Hoe kunnen we in een onrustige wereld anders nadenken over veiligheid, vrede en samenleven?

Zaterdag 5 september 2026
13.30 – 17.00 uur (inloop vanaf 13.00 uur)
Doopsgezinde Kerk Den Haag, Paleisstraat 8

Lees verder
12 september 2026 12 september klimaatmars met anti-militarisme blok

Om 13:00 uur op de Dam, Amsterdam

Lees verder
19 september 2026 ‘Niets doen is geen optie’ - Vredesweek 2026

Van 19 t/m 27 september vindt weer de landelijk Vredesweek plaats.

Pax schrijft: "Wanneer we geconfronteerd worden met onrecht en uitsluiting kunnen we niet wegkijken. We moeten actief verbinding zoeken, bruggen bouwen en mensen erkennen in hun volledige menselijkheid. Want vrede vraagt om actie: dus maak, bouw, pleit, doe, eis vrede. Dus stel jezelf en anderen de vraag ‘Wat doe jij?’ voor vrede.”

Lees verder
27 september 2026 Stop de oorlogskoorts - Nu of nooit - 27 september 2026 op de Dam

Een nationaal vredesprotest op de Dam in Amsterdam om 13.00 uur van de Nieuwe Vredesbeweging, FNV Young & United en de LSVb . 

Lees verder