Contact

Vereniging Kerk en Vrede
Joseph Haydnlaan 2a 
3533 AE Utrecht

Als regel is de vrijwilligersstaf op vrijdag aanwezig.

Mail: secretariaat@kerkenvrede.nl

Telefoon: (+31) 030 - 231 66 66
In dringende gevallen bel: (+31) 030 - 743 27 11 (Piet Vliegenthart)

Woordvoerder Kerk en Vrede: Henk Baars (voorziter)
tel.06 41170229
email: hbaars@icloud.com 

Rekeningnummer
IBAN: NL 14 TRIO 0320 3644 02

De kosten van een lidmaatschap bedragen minimaal € 40,- per jaar. Meer mag natuurlijk ook.

                                                - o -

Op 4 december 2023 schreef  Theo van Kamp (penningmeester) het volgende:

Van oudsher was INGB de hoofdbankier van K&V, daarnaast hielden wij nog een rekening aan bij ASN-bank.

In de ALV van K&V (2021) werd, op veler verzoek, het besluit genomen afscheid te nemen van INGB en over te gaan naar TRIODOS.

Dat kostte veel tijd, TRIODOS deed een diepgaand onderzoek naar al onze activiteiten. Bestudeerde nauwkeurig de KvK gegevens, Statuten, Jaarrekeningen, Website gegevens, Bestuursverslagen en Benoemingsbesluiten.

Uiteindelijk, januari 2022 opende TRIODOS de aangevraagde rekening.

Sindsdien zijn wij de in- en uitgaande betalingen zoveel mogelijk gaan leiden via onze nieuwe rekening. Het saldo bij INGB werd verder afgebouwd.

Ook op onze website werd INGB-bank niet langer genoemd.

Ondertussen was INGB een nieuw klantenonderzoek gestart, waarop
wij naar hun mening niet adequaat en tijdig hebben gereageerd.
Vervolgens beëindigde INGB de relatie, enige maanden eerder dan wij zelf van plan waren.

Theo van Kamp
(penningmeester)

 

Nieuws

Hoe verder? Drie scenario’s voor Oekraïne

Guido van Leemput:

"Vandaag is de oorlog in Oekraïne vier jaar en één maand oud en het einde is niet in zicht. Wat zijn de verwachtingen voor de komende tijd? Al voor zijn verkiezing tot president beloofde Trump de oorlog in Oekraïne in zeer korte tijd te beëindigen. Dat is niet gebeurd, maar er is druk uitgeoefend op de oorlogvoerende partijen Rusland en Oekraïne om er mee te stoppen. Tot op dit moment is dat niet het geval. Er is me gevraagd een drietal scenario’s te schetsen voor de komende periode. Voorspellen is een riskante bezigheid. Vele variabelen maken zoiets immers nogal hachelijk. De rest van dit jaar zijn voor de oorlog in Oekraïne twee externe factoren cruciaal. Met een beredeneerde gok kom ik vervolgens tot drie scenario’s."

Lees hier meer. Van Lewemput bij de maandelijkse demonstratie "Stop de oorlog"op 24 maart j.l. op het Spui.

Lees verder
Wachten tot het misgaat...

Over Kernwapens

'Is er nog hoop voor toekomstige generaties? Harvardhistoricus Serhii Plokhy schreef een geschiedenis van de ontdekking en de functie van de atoombom. Nu de non-proliferatiestrategie van het Westen heeft gefaald, is de situatie gevaarlijker dan ooit.'

Een bijdrage van Michel Krielaars in de NRC van 25 maart.

Lees verder
Amalia, boegbeeld van Defensie? Lees verder

Agenda

28 maart 2026 Demonstratie STOP DE OORLOG TEGEN IRAN

PAX samen met de Nieuwe Vredesbeweging

Wanneer: Zaterdag 28 maart a.s.
Tijd: 13.00 uur
Waar: Malieveld, Den Haag 

Lees verder
31 maart 2026 Hoe zijn we kerk in tijden van oorlog?

Een kerkelijk gesprek over hoe je kerk bent in tijden van oorlog, of: wat het betekent om christen te zijn in een situatie van grote escalatie?

Tijd : 19.30-22.00 uur
O.l.v :Rijk van Ark
Locatie : Keizersgrachtkerk, Keizersgracht 566

Lees verder
6 april 2026 Paasmars 2026

De paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag

'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'

Lees verder