ANBI

Kerk en Vrede heeft de ANBI-status. Deze status van Algemeen Nut Beogende Instelling wordt door de Belastingdienst toegekend. Van deze ANBI status profiteren zowel de schenker (die over de schenking geen belasting hoeft te betalen) als Kerk en Vrede.

Instellingen die met minstens 90 procent van hun inzet bijdragen aan het algemeen nut, kunnen de ANBI-status krijgen. ANBI-instellingen zijn bijvoorbeeld goede doelen of culturele organisaties.
ANBI-instellingen mogen geen winstoogmerk hebben en maken hun beleidsplan, financiële gegevens, contactgegevens en activiteiten openbaar. Daarmee heeft een ieder inzicht hoe de organisatie functioneert

ANBI
1. NAAM: Vereniging Kerk en Vrede
2. RSIN/FISCAAL NUMMER ANBI: 808453877
3. CONTACTGEGEVENS:
    Postbus 1528  3500 BM Utrecht  Nederland
    secretariaat@kerkenvrede.nl
    (+31) 030 - 231 6666 // 06 34825809

    Bezoekadres: Joseph Haydnlaan 2a, 3533 AE Utrecht

    IBAN: NL 14 TRIO 0320 3644 02

4. NAMEN BESTUURSLEDEN:

  • Henk Baars, voorzitter
  • Lambert van der Weide, secretaris
  • Theo van Kamp, penningmeester
  • Geesje Werkman, lid
  • Johannes Kon
  • 1 vacature

OVERZICHT (AFTREDENDE) BESTUURSLEDEN

Het bestuur van Kerk en Vrede bestaat uit tenminste zes leden. Bestuursleden worden benoemd voor een periode van maximaal 3 jaar en zijn onmiddellijk herbenoembaar.

SCHEMA VAN AFTREDEN

  Benoemd sinds aftredend in
Henk Baars 25-11-2006 2027
Theo van Kamp 25-11-2006 2028
Johannes Kon 29-05-2024 2027
Geesje Werkman 16-11-2020 2026
Lambert van der Weide 16-11-2020 2026

5. Ons beleidsplan vindt u hier als pdf.

6. HET BELONINGSBELEID: De bestuursleden ontvangen geen bezoldiging.

7. DE DOELSTELLING:
Kerk en Vrede verenigt mensen die zich inzetten voor ontwapening en geweldloosheid. Zij gelooft dat het onterecht en onverantwoord is om te vertrouwen op geweld. Zij gelooft dat we ons kunnen en moeten wagen op de weg van de actieve geweldloosheid in dienst van de gerechtigheid. Analyse van conflicten en oorzaken vormt de basis voor projecten, trainingen, campagnes en publicaties.

8. Onze jaarrekening 2024 vindt u hier als pdf, inclusief de begrpting voor 2025.

9. Ons jaarverslag 2024 vindt u hier als pdf.

10 De statuten van Kerk en Vrede

Nieuws

Een onthutsend relaas...

Wekelijks protesteren ambtenaren voor de deur van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen het kabinetsbeleid inzake Gaza.

Vorige week deed Pieter Rambag daar zijn verhaal. Deelnemer aan de Global Sumud Flotilla, een zeiltocht van 80 schepen samen met 1000 anderen om humanitaire hulp te brengen naar de mensen in Gaza, om de illegale bezetting van Gaza door Israël te verbreken en om de Palestijnen een klein beetje hoop te bieden.

Uit de pers is duidelijk geworden hoe dat is afgelopen. De vloot werd voortijdig geenterd, honderden vreedzame vresactivisten werden gearresteerd en onder erbarmelijke omstandigheden in Israël vastgehouden.

Hoe was het om dat zelf mee te moeten maken? Een onthutsend relaas.

Lees of beluister het hier.

Lees verder
Breek de Westbank niet doormidden

Israël werkt aan een grootschalige nieuwe nederzetting op de Westelijke Jordaanoever: het E1-project. De Westelijke Jordaanoever wordt hiermee in tweeën gedeeld, Palestijnse gemeenschappen verder gescheiden en een vreedzame toekomst in Palestina en Israël nog moeilijker. Israël kan binnenkort van start met de bouw. Dat mogen we niet laten gebeuren!

Nederland en de EU moeten stevige politieke en economische maatregelen instellen zodat Israël de plannen intrekt. Stop de uitbreiding van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.

Teken mee voor een vrij Palestina.

Lees verder
10 geboden van Jan Pronk

Onlangs hield Jan Pronk een rede over "Naar een duurzame vrede" met tien geboden om het uitbreken van oorlog tegen te gaan plus tien geboden om, wanneer het toch oorlog is, vrede dichterbij te brengen.

U vindt de toespraak hier

Lees verder

Agenda

13 juni 2026 Vredeseducatie juist nu! 13 juni in Amersfoort

Een symposium voor leraren en studenten onder het motto "Vredeseducatie juist nu - Onderwijs als voorbereiding op Vrede".

Waar? In de Johanneskerk in Amersfoort (10 tot 16.30 uur).

Lees verder
14 juni 2026 Internationale vredesdemonstratie Brussel

WELFARE not WARFARE

Zondag 14 juni gaat de vredesbeweging de straat op in Brussel, bij station Brussel Noord en de Europese instellingen die de bewapening van Europa aanwakkeren. 

Lees verder
20 juni 2026 Peacewalk Den Bosch (herzien)

13.00 uur Theater aan de Parade
14.00 uur vredesgroet delen bij het Provinciehuis
15.00 uur Terug naar de Parade, naar het jubileum 10 jaar Tapijt voor Vrede

Lees verder
24 juni 2026 Stop de oorlog!

Kom woensdag 24 juni om 18 uur naar het Spui voor het 90e vredesprotest!

Lees verder