Kerk en Vrede heeft de ANBI-status. Deze status van Algemeen Nut Beogende Instelling wordt door de Belastingdienst toegekend. Van deze ANBI status profiteren zowel de schenker (die over de schenking geen belasting hoeft te betalen) als Kerk en Vrede.
Instellingen die met minstens 90 procent van hun inzet bijdragen aan het algemeen nut, kunnen de ANBI-status krijgen. ANBI-instellingen zijn bijvoorbeeld goede doelen of culturele organisaties.
ANBI-instellingen mogen geen winstoogmerk hebben en maken hun beleidsplan, financiële gegevens, contactgegevens en activiteiten openbaar. Daarmee heeft een ieder inzicht hoe de organisatie functioneert
ANBI
1. NAAM: Vereniging Kerk en Vrede
2. RSIN/FISCAAL NUMMER ANBI: 808453877
3. CONTACTGEGEVENS:
Postbus 1528 3500 BM Utrecht Nederland
secretariaat@kerkenvrede.nl
(+31) 030 - 231 6666 // 06 34825809
Bezoekadres: Joseph Haydnlaan 2a, 3533 AE Utrecht
IBAN: NL 14 TRIO 0320 3644 02
4. NAMEN BESTUURSLEDEN:
OVERZICHT (AFTREDENDE) BESTUURSLEDEN
Het bestuur van Kerk en Vrede bestaat uit tenminste zes leden. Bestuursleden worden benoemd voor een periode van maximaal 3 jaar en zijn onmiddellijk herbenoembaar.
SCHEMA VAN AFTREDEN
Benoemd sinds | aftredend in | |
Henk Baars | 25-11-2006 | 2027 |
Theo van Kamp | 25-11-2006 | 2025 |
Johannes Kon | 29-05-2024 | 2027 |
Geesje Werkman | 16-11-2020 | 2026 |
Lambert van der Weide | 16-11-2020 | 2026 |
5. Ons beleidsplan vindt u hier als pdf.
6. HET BELONINGSBELEID: De bestuursleden ontvangen geen bezoldiging.
7. DE DOELSTELLING:
Kerk en Vrede verenigt mensen die zich inzetten voor ontwapening en geweldloosheid. Zij gelooft dat het onterecht en onverantwoord is om te vertrouwen op geweld. Zij gelooft dat we ons kunnen en moeten wagen op de weg van de actieve geweldloosheid in dienst van de gerechtigheid. Analyse van conflicten en oorzaken vormt de basis voor projecten, trainingen, campagnes en publicaties.
8. Onze jaarrekening 2023 vindt u hier als pdf.
9. Ons jaarverslag 2023 vindt u hier als pdf.
10 De statuten van Kerk en Vrede
Teveel om op te noemen. Wat er aan de orde komt in de Nieuwsbrief van Church and Peace, de Europese Vredesorganisatie waar ook Kerk en Vrede zich mee verbinden weet.
Over een lied van Wolf Biermann, geschreven in een zeer woelige tijd, dat opnieuw tot spreken komt: “Do not let your heart become hardened
in these hard times...”
Over rechtvaardige vrede in Oekraïne...
En over geweldloze alternatieven voor oorlog...
Vrede in Afrika...
En nog veel meer, zoals over allerlei initiatieven en acties, wereldwijd. Ook ons eigen projekt "Veiligheid Opnieuw Doordenken" wordt daarbij genoemd.
Kortom, genoeg om je door te laten inspireren en te beseffen dat we in Nederland, als het om de inzet voor de vrede gaat niet op een eiland leven.
Lees verderWe schreven al eerder over de Joods-Palestijnse vredesorganisatie Standing Together.
Nu ontvangen we een bericht over Its time for a just Peace.
"In mei hebben we jouw steun nodig om te laten zien dat er een internationale stem is voor een rechtvaardige vrede in Israël-Palestina. We organiseren acties in meer dan 20 steden over de hele wereld in solidariteit met de People's Peace Conference in Jeruzalem.”
"It's Time is een ongekende coalitie van 60 Israëlische vredes- en maatschappelijke organisaties, die Joodse en Palestijnse leiders, leden en partners verenigt, die samenwerken om een einde te maken aan het Israëlisch-Palestijnse conflict door middel van een politiek akkoord dat de rechten van beide volken op zelfbeschikking, gelijkheid en een vrije en veilige toekomst garandeert. Ondanks aanhoudend verdriet en geweld is deze coalitie samengekomen om het Israëlische vredeskamp om te vormen tot een samenhangende en krachtige kracht voor verandering, die in staat is om invloedrijke, gecoördineerde actie te ondernemen om een rechtvaardige vrede voor beide volken veilig te stellen. Onze coalitie weet dat eindeloze oorlog, militaire controle en geweld niet in het belang zijn van de overgrote meerderheid van de mensen die in dit land wonen. Samen zullen we erin slagen een realiteit te creëren waarin alle mensen in het land vrij en veilig kunnen leven.”
Lees verder
Hoe is het nu met de Tent of Nations?
Zie Nieuwsuur (4 minuten).
En lees dan de paasboodschap van Daoud Nassar...
Lees verderEen groep organisaties en activisten, verenigd in de Tegentopcoalitie voor Vrede en Rechtvaardigheid, organiseert op 21 en 22 juni een demonstratie en tegentop tegen de NAVO in Den Haag. In het weekend voorafgaand aan de NAVO-top wil de coalitie een tegengeluid laten horen.
Ook Kerk en Vrede doet hieraan mee.
Lees verder