In oecumenische kringen in Duitsland verscheen dit voorjaar een vredesdocument met als titel: Wer frieden will muss mit dem feind reden (Wie vrede wil, moet met de vijand praten). Een uitvoerig, goed gedocumenteerd stuk, zowel over het bijbels getuigenis als over de internationale verhoudingen en militaristische tendensen. De ideeën werden ontwikkeld in een bijeenkomst van vredesorganisaties en vervolgens uitgewerkt door vier auteurs, onder wie Ralf Becker die we in Nederland kennen als informant over Sicherheit Neu Denken. Het resulteerde in een inspirerende en interessante tekst die voorzien is van een groot aantal voetnoten en links die ook het bestuderen waard zijn. Tientallen christelijke vredesorganisaties en vele individuen verbonden hun naam aan het document.
De Theologische Werkgroep van Kerk en Vrede, die de tekst als inspiratie gebruikte voor een eigen document over de militarisering dat binnenkort verschijnt, nam het initiatief de tekst te vertalen.
Lees verderOver defensie, Veluwe en natuur....
Kijk hier.
Lees verderHoe kunnen we in een onrustige wereld anders nadenken over veiligheid, vrede en samenleven?
Zaterdag 5 september 2026
13.30 – 17.00 uur (inloop vanaf 13.00 uur)
Doopsgezinde Kerk Den Haag, Paleisstraat 8
Om 13:00 uur op de Dam, Amsterdam
Lees verderVan 19 t/m 27 september vindt weer de landelijk Vredesweek plaats.
Pax schrijft: "Wanneer we geconfronteerd worden met onrecht en uitsluiting kunnen we niet wegkijken. We moeten actief verbinding zoeken, bruggen bouwen en mensen erkennen in hun volledige menselijkheid. Want vrede vraagt om actie: dus maak, bouw, pleit, doe, eis vrede. Dus stel jezelf en anderen de vraag ‘Wat doe jij?’ voor vrede.”
Lees verderZondagmiddag 20 september van 13-16 uur film+nagesprek over naoorlogs Duitsland
Labyrinth of Lies / Im Labyrinth des Schweigens
Kompaszaal, KNSM-laan 311, Amsterdam
Entree € 17,50 (incl gratis comsumptie, introducee € 12,50)
Religies voor Vrede Nederland
Lees verderEen nationaal vredesprotest op de Dam in Amsterdam om 13.00 uur van de Nieuwe Vredesbeweging, FNV Young & United en de LSVb .
Lees verder