Notice: Undefined offset: 614 in /home/kerkenvrede/domains/kerkenvrede.nl/public_html/s/frontendhandler.php on line 115

Notice: Undefined offset: 614 in /home/kerkenvrede/domains/kerkenvrede.nl/public_html/s/frontendhandler.php on line 311

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kerkenvrede/domains/kerkenvrede.nl/public_html/s/frontendhandler.php on line 322

Nieuws

Frankrijk en Nederland starten nucleaire dialoog

Een bericht van Artsen voor Vrede over de verontrustende contacten van Nederland met Frankrijk met het oog op samenwerking op nucleair gebied. Beseffen politici wel waar ze mee bezig zijn?

Lees hier het bericht.

Lees verder
Alleen serieuze diplomatie kan de oorlog stoppen

Vredesnieuws bericht over een uitgebreid interview in HP/DeTijd met Bob Deen, Oost-Europadeskundige en directeur van Instituut Clingendael, en Tom Sauer, hoogleraar internationale politiek aan de Universiteit Antwerpen.

"Beiden benadrukken dat de Oekraïense bevolking een enorm hoge prijs betaalt. Oekraïners gaan opnieuw een verschrikkelijke winter tegemoet, voorspellen zij. Russische ballistische raketten zullen grote delen van de Oekraïense energievoorziening en verwarmingsinfrastructuur vernietigen. Dit kunnen we alleen met serieuze diplomatie stoppen. Beiden denken dat het mogelijk is met Rusland een akkoord te sluiten over vrede en veiligheid. Als we tenminste bereid zijn 'serieuze diplomatieke inspanningen' te leveren. En daar ligt volgens hen het probleem. Gaan die serieuze diplomatieke inspanningen er komen?"

Lees hier wat Vredesnieuws meldt.

Lees verder
Landmijnen in productie...

Al eerder berichtten we over de actie van We Move Europe tegen landmijnen in Europa.

Nu bericht Vredesnieuws:
'Na Estland, Letland en Litouwen, trokken ook Polen en Finland zich terug uit het Verdrag tegen antipersoonsmijnen. Beide landen willen ze nu gaan maken. De International Campaign to Ban Landmines (ICBL) trekt aan de bel om dat te voorkomen. Antipersoonsmijnen maken geen onderscheid tussen militairen en niet-militairen. Negen van de tien van de slachtoffers zijn gewone mensen. Van hen is 46% kind.'

Lees hier meer...

Lees verder

Agenda

24 oktober 2026 Stop de oorlog Amsterdam

Op de 24e van elke maand komen we om 18.00 samen op ’t Spui, op de Postzegelmarkt tegenover het Lieverdje, Amsterdam. De volgende actie is op zaterdag 24 oktober.

Lees verder